Bylbyl Sokoli thotë se Gjilani bëri shumë gabime ndaj Llapit

Bylbyl Sokoli është munduar që pas takimit të arsyetoi humbjen e Gjilanit.

Skuadra gjilanase u mposht nga Llapi me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 20-të në Superligën e Kosovës.

Sokoli ka thënë pas përfundimit të ndeshjes se ata kanë bërë shumë gabime në pjesë të parë dhe në të dytën, e që kjo u kushtoi me tre gola.

Batatina thumbon Gjilanin, pas fitores komode të Llapit
Lexo po ashtu Batatina thumbon Gjilanin, pas fitores komode të Llapit

“Luajtëm me jo përgjegjësi në pjesën e parë dhe pranuam dy gola, më pas tentuam të riktheheshim në pjesën e dytë, por bëmë shumë gabime në mesin e fushës, ka thënë strategu i Gjilanit për Art Sport.

“Çdo humbje e jona prish planet, por ka ende shumë për t’u luajtur”, ka përfunduar Sokoli.

Gjilani mbetet në pozitën e katërt me 30 pikë dhe kështu po e rrezikon edhe pjesëmarrjen në Evropë. /Telegrafi/

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Datat e dy ndeshjeve gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve dhe kush me kë takohet

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve