Tanimë është zyrtare. Bylbyl Sokoli është trajner i skuadrës nga Liga e Parë e futbollit kosovar, Ferizajt.

Trajneri i mirënjohur nga Kosova, Sokoli, ka arritur marrëveshjen me Ferizajn.

“GazetaOlle.com” ka siguruar foto të prezantimit të Sokolit pas arritjes së marrëveshjes.

Foto e bërë pas arritjes së marrëveshjes mes Sokolit dhe Ferizajt

Lajmin e ka konfirmuar për Olle drejtori sportiv, Nadir Haxhimusa, që u rikthye pas një kohe në Ferizaj.

Misioni i Sokolit do të jetë rikthimi i Ferizajt në Vala Superligë.

Agim Cana fillon furishëm punën te Vëllaznimi, pritet t'ua paguajë borxhet futbollistëve dhe të emëroj trajnerin e ri Agim Cana fillon furishëm punën te Vëllaznimi, pritet t'ua paguajë borxhet futbollistëve dhe të emëroj trajnerin e ri

Ndryshe, trajneri i njohur kosovar ka qenë i lidhur edhe Vëllaznimin, por një gjë e tillë nuk u materializua.

Sokoli në sezonin pranveror ishte trajner i Vllaznisë së Pozheranit, me të cilët u nda pas përfundimtar të gjysmë sezonit. /Olle/Telegrafi/