Një person (shtetas i huaj) është arrestuar për shkak se kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij (shtetase e huaj).

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të martën rreth orës 22:30, në Gjakovë.

Siç thuhet në raport, si pasoj viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari është dërguar në psikiatri për shkak të sëmundjeve mendore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  shtetas i huaj, për shkak se kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër shtetase e huaj. Si pasoj e rastit viktima ka pranuar tretman mjekësor, kurse i dyshuari është dërguar në psikiatri për shkak të sëmundjeve mendore, ndaj të cilit prokurori ka lëshuar vendim mbi ndalimin e tij për 48 orë. Një vendin e ngjarjes njësiti policor ka gjete dhe sekuestruar një mjetë të fortë e cila dyshohet se ishte përdorë në rast nga  dyshuari. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport. /Telegrafi/