LAJMI I FUNDIT:

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e ‘Miss Elite World 2023’

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e ‘Miss Elite World 2023’
Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Mejreme Hajdaraj është një emër i ri në modeling, por me suksese të shumta në këtë fushë.

Reklama

Ajo ka fituar tashmë kurorat e disa konkurseve të bukurisë, ku vetëm sivjet ajo gëzon dy titujt e rëndësishëm ‘Miss Elite World 2023’ dhe ‘Miss Elite Kosovo 2023’.

Hajdaraj është fituese edhe e çmimit ‘Miss Globe Kosovo 2022’ dhe ‘Mis Grande Kosovo 2021’.

“Unë jam Mejreme Hajdaraj. Jam 22 vjeçe, modele profesioniste që nga viti 2016. E dua botën e artit në përgjithësi. Kam qenë pjesë e shumë konkurseve të bukurisë për të fituar, por edhe për të ditur më shumë për kulturën e të tjerëve, për të mësuar më shumë rreth modelingut dhe gjithashtu për të treguar më shumë për veten time”, ka thënë bukuroshja nga Kosova në biografinë e dorëzuar në faqen zyrtare të konkursit Miss Elite World ku edhe u shpall fituese.

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Mejremja e cila është mjaft e ndjekur në rrjetet sociale, e ndau gëzimin e saj të fitores në ‘Miss Elite World 2023’ përmes një shkrimi të gjatë në rrjetin social Instagram.r

“Në mesin e shumë shteteve të botës që u bashkuam për të konkurruar në event botëror në Somabay-Egypt. Pas një pune të palodhshme dhe duke mos hequr kurrë dorë fitova ‘Miss Elite World 2023’. Faleminderit të gjithë atyre që më përkrahën, më zgjodhën dhe besuan në mua. Faleminderit Stefano dhe Miss Elite, Faleminderit jurisë dhe publikut. Faleminderit ‘Miss Shqiperia’, faleminderit ‘Lense Production’, faleminderit familjes që më përkrahën dhe miqve po ashtu. Mbi të gjitha Faleminderit Kosovë, kurora ime është për të gjithë ju. Shpresoj t’ju bëj krenar”, ka shkruar ajo.

Bukuroshja koosvare e cila aktualisht është e ndjekur nga mbi 40 mijë ndjekës në Instagram, ndan shpesh me ndjekësit imazhe të ndryshme nga paraqitjet e saj në konkurset e bukurisë, në të cilat ka shkëlqyer gjithmonë. /Telegrafi/

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Foto: Mejreme Hajdaraj/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Jetuan për disa vite në Zelandën e Re, Vesa Luma dhe Big Basta rikthehen përfundimisht në Shqipëri

Magazina
Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Refugjate e luftës - Kosovarja Atdhetare Hoxha martohet me yllin anglez të ragbit

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Fjolla Morina shfaqet provokuese në imazhet e reja

Fjolla Morina shfaqet provokuese në imazhet e reja

Magazina
Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Neymar sërish në telashe në lidhjen me të dashurën shtatzënë, xhirohet me dy femra në Spanjë

Magazina
Publikohet traileri për dokumentarin e Beckham, nëna e tij shqetësohej se do të humbte gjithçka për shkak të Victorias

Publikohet traileri për dokumentarin e Beckham, nëna e tij shqetësohej se do të humbte gjithçka për shkak të Victorias

Magazina
Kalo në kategori