Mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic, ia ka pëlqyer lajmet që i kanë dalë para në rrjetin social Instagram ku konfirmohet se Mauro Icardi nuk është më kapiten.

Nerazzurrët njoftuan të mërkurën, se argjentinasi nuk do të jetë më kapiten, ndërsa Samir Handanovic do ta marr këtë përgjegjësi.

Zyrtare: Interi ja largon Icardit shiritin e kapitenit Zyrtare: Interi ja largon Icardit shiritin e kapitenit

Në aktivitetin e tij të fundit të Instagram, Brozovic ka pëlqyer tri postime të që raportojnë për këtë lajm.

Është e paqartë nëse kroati është i lumtur me vendimin e klubit për të hequr Icardi nga kapiteni, apo që në vend të tij është bërë Handanovic.

Portier është me klubin që nga viti 2012.

Marcelo Brozovic e Samir Handanovic. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Icardi madje nuk është ftuar as për ndeshjen e së enjtës ndaj Rapidit të Vijenës  vlefshme për Ligën e Evropës.

Vazhdon thellimi i krizës Inter – Icardi, sulmuesi nuk grumbullohet për ndeshjen në EL Vazhdon thellimi i krizës Inter – Icardi, sulmuesi nuk grumbullohet për ndeshjen në EL

Brozovic kishte ardhur te Interit nga Dinamo Zagreb dhe është një nga lojtarët kryesor të klubit. /Telegrafi/