0Shares

Interi i kanë ofruar Sevillas mesfushorin Marcelo Brozovic.

Sipas Sky Sport Italias, kroati nuk po arrin të gjejë pozitën e tij më të mirë te zikaltirt dhe klubi spanjoll është një mundësi.

Interi gjen qendërmbrojtës, Lisandro Lopez të hënën për teste mjekësore Interi gjen qendërmbrojtës, Lisandro Lopez të hënën për teste mjekësore

Ai është i pëlqyer edhe nga Vincenzo Montella dhe me kushtet eFinancial Fair Play, klubit italian i duhet ta shesë atë për të rritur fondet.

Negociatat janë në fazën fillestare, por profili i Brozovicit është i pëlqyer nga Sevilla.

25-vjeçari ka kontribuar duke shënuar tre gola në këtë sezon dhe ka dhuruar një asistim në 14 ndeshje në Serie A këtë sezon, shumica duke u inkuadruar nga banka rezervë.

Vlen të theksohet se për lojtarin gjatë verës kishin shfaqur interesim edhe disa skuadra të mëdha angleze.

Çmimi i tij është rreth 25 milionë euro. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)