LAJMI I FUNDIT:

Broja iu tregon për shqiponjën, te Chelsea mendonin se i festonte golat duke imituar Nicolas Anelkan

Broja iu tregon për shqiponjën, te Chelsea mendonin se i festonte golat duke imituar Nicolas Anelkan

Armando Broja është një nga futbollistët më të dashur nga tifozët e Chelseat, por edhe nga tifozët shqiptarë.

Pas një kohe të gjatë që mbeti jashtë fushave shkaku i lëndimit, Broja është rikthyer dhe ka shënuar gol për Chelsean.


Gjithsesi sulmuesi shqiptar aktualisht mbetet jashtë fushave shkaku i një lëndimi të lehtë, derisa së fundmi ka qenë në një intervistë të veçantë nga kanali zyrtar i Chelseat.

Pochettino flet për humbjen e Chelseat, ka dy fjalë edhe për Armando Brojën
Lexo po ashtu Pochettino flet për humbjen e Chelseat, ka dy fjalë edhe për Armando Brojën

Në një moment Broja u pyet për shqiponjën dy krenare me të cilën ai i feston golat.

Broja tregoi se shqiponja simbolizon shqiptarët dhe flamurin e Shqipërisë, derisa mesfushori i Chelseat, Conor Gallagher nuk e kishte ditur një gjë të tillë.

Anglezi i tha Brojës se mendonte që e bënte shqiponjën duke imituar ish-sulmuesin francez të Chelseat, Nicolas Anelka i cili festonte me shqiponjë golat e shënuar.

Gjithsesi Broja i tregoi se është fjala për flamurin e Shqipërisë dhe mendimi i Gallagher bëri të gjithë të pranishmit të qeshnin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori