Britney Spears po kërkon të ecë përpara në shumë mënyra të ndryshme.

Ylli i muzikës po dëshiron të largohet nga lugina dhe të blejë një shtëpi të re me të fejuarin e saj, Sam Asghari, pasi beteja e saj 13-vjeçare e kujdestarisë të ketë mbaruar, shkruan DailyMail.

Burimet i thane TMZ se Britney dhe Sam janë gati të fillojnë jetën e tyre të re së bashku, por ata duan ta bëjnë atë nën një çati të re dhe pa kufizime të urdhrit të saj të gjykatës.

Foto: Getty Images

Çifti dëshiron ta çojë lidhjen e tyre në nivelin tjetër, por do ta bëjë këtë vetëm pasi Britney të ketë kontrollin e plotë të financave të saj.

“Britney po kërkon të lëvizë nga lugina dhe të shkojë më pranë zonës së Hollywood/LA me Sam, por ata po i mbajnë opsionet e tyre të hapura aq sa saktësisht se ku dhe çfarë lloj prone duan të blejnë”, tha ky burim.

Foto: Britney Spears/Instagram

Burimet pranë Britney thanë se ka shumë kujtime të këqija në shtëpinë e saj, të cilën ajo e bleu në vitin 2012 dhe ndodhet në zonën e Liqenit Sherwood të Westlake Village.

Sam i propozoi Britney -t në fillim të këtij muaji me një unazë fejese prej 70,000 dollarësh të gdhendur me ‘luaneshë’ pas takimit për vite me radhë.

Kjo do të shënojë martesën e tretë të Britney, me yllin që së pari u martua me Jason Alexander në 2004 para se të martohej me Kevin Federline të njëjtin vit. Këngëtarja është nënë e dy fëmijëve. /Telegrafi/