LAJMI I FUNDIT:

Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Britania e Madhe goditet nga një stuhi e fuqishme me erëra mbi 100 kilometra në orë, si dhe të reshura shiu që vërshuan shumë zona

Stuhia Jorge e ka përshirë Britaninë e Madhe, ndërsa muaji i kaluar, konsiderohet të jetë shkurti më i lagësht ndonjëherë në histori.

Reklama

Kjo stuhi ishte e katërta me radhë gjatë këtij viti, që u përcoll me erëra të fuqishme që arrinin në mbi 100 kilometra në orë, derisa shumë zona janë përmbytur nga të reshurat e vazhdueshme të shiut, transmeton Telegrafi.

Moti nuk duket se është përmirësuar, pasi në Angli dhe Uells, gjatë ditës së sotme mund të ketë edhe 300 përmbytje tjera nga ujërat e shirave.

Anglia Veriore, Uellsi i Veriut, Irlanda Veriore dhe Skocia janë të rrezikuara nga erërat e fuqishme dhe banorëve iu kërkohet të bëjnë kujdes gjatë daljeve të sotme.

Gjatë ditëve të fundit, Britania e Madhe është goditur nga Stuhia Ciara dhe Stuhia Dennis, që kanë shkaktuar dëme të mëdha, për të cilat po punohej që të rregulloheshin.

Për momentin, janë rreth 600 shtëpi dhe po aq biznese, që janë dëmtuar nga stuhia në Uells, ndërsa në regjione tjera dëmet janë më të vogla.

Fuqia e stuhisë, tregohet më së mirë nëpërmjet pamjeve ku shihet një kamion që rrotullohet në mes të rrugës. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sekretari britanik i mbrojtjes 'do të dërgojë trupa në Ukrainë'

Sekretari britanik i mbrojtjes 'do të dërgojë trupa në Ukrainë'

Evropa
Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Milan Radoiçiq shfaqet për herë të parë në publik pas sulmit terrorist në veri të Kosovës

Serbia
Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Ky është njeriu fatlum që fitoi lotarinë amerikane prej 2.26 miliardë euro - bëhet e ditur se sa para deri më tani ka shpenzuar

Amerika
Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Putini shfaqet me një shenjë të errët të pashpjegueshme në ballin e tij gjatë paraqitjes së fundit

Evropa
Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Shpërthim i fuqishëm kur Ukraina hodhi bombë tek tanku rus

Evropa
Ukraina thotë se ia ka shkatërruar Rusisë 5,000 dronë deri më tani

Ukraina thotë se ia ka shkatërruar Rusisë 5,000 dronë deri më tani

Evropa
Kalo në kategori