LAJMI I FUNDIT:

Brightoni përballë Cityt për një vend në garat evropiane – formacionet zyrtare

Brightoni përballë Cityt për një vend në garat evropiane – formacionet zyrtare

Në American Express Community Stadium zhvillohet ndeshja e mbetur nga java e 32-të në Ligën Premier, ndërmjet Brighton & Hove Albion dhe Manchester City.

Reklama

Skuadra nikoqire pozicionohet në vend të gjashtë në tabelë me 61 pikë dhe qëndron në garë për pozitat në Ligën e Evropës apo atë të Konferencës.

City tashmë është shpallur matematikisht kampion i Anglisë dhe nuk ka ndonjë objektiv real në këtë takim.

Trajnerët Roberto De Zerbi dhe Pep Guardiola i kanë zgjedhur formacionet që do të startojnë në këtë takim.


Formacioni startues i Brighton & Hove Albion: Steele; Caicedo, van Hecke, Colwill, Estupinan; Gross, Gilmour; Buonanotte, Enciso, Mitoma; Welbeck.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ortega Moreno, Walker, Stones, Rodrigo, Lewis, Gundogan (C), De Bruyne, Bernardo, Mahrez, Foden, Haaland.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori