LAJMI I FUNDIT:

Brighton 1-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aubameyang ylli

Brighton 1-1 Arsenal: Notat e lojtarëve, Aubameyang ylli
Pierre-Emerick Aubameyang gjatë një momenti të ndeshjes (Foto: Steve Bardens/Getty Images/Guliver)

Arsenali nuk arriti më se shumë se një fitore në udhëtim te Brightoni në xhiron e 19-të të Ligës Premier.

Reklama

Golin e vetëm për Topçinjtë e shënoi Pierre-Emerick Aubameyang (7′), kurse për vendasit Jurgen Locadia (35′).

Lojtari i ndeshjes ishte Aubameyng, ndërsa me notë të lartë u vlerësuan edhe Alexandre Lacazette, Matteo Guendouzi dhe Bern Leno.

Granit Xhaka në tentim për të ndalur Davy Propper (Foto: Mike Hewitt/Getty Images/Guliver)

Vlen të veçohet në mesfushë edhe Granit Xhaka, i cili pas disa ndeshjes kthehet në pozitën e tij.

Ai që dëshpëroi me paraqitjen e tij ishte Stephan Lichtsteiner, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Brighton:

Arsenal:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Presidenti i La Ligas lëshon 'bombën': Barcelona mund të bie nga La Liga

Presidenti i La Ligas lëshon 'bombën': Barcelona mund të bie nga La Liga

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

Gary Neville befason me mendimin e tij për Arsenalin këtë sezon

Premier League
“Heshtje” në terrenin stërvitor të Real Madridit, lojtarët fillojnë të dyshojnë në sistemin e Ancelottit

“Heshtje” në terrenin stërvitor të Real Madridit, lojtarët fillojnë të dyshojnë në sistemin e Ancelottit

La Liga
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Kalo në kategori