LAJMI I FUNDIT:

Brad Pitt fiton Oscar për aktorin më të mirë në rol dytësor, Laura Dern për aktoren dytësore

Brad Pitt fiton Oscar për aktorin më të mirë në rol dytësor, Laura Dern për aktoren dytësore
Brad Pitt(Foto: Rachel Luna/Getty Images/Guliver)

Brad Pitt është fitues i çmimit Oscar për aktorin më të mirë në rol dytësor për portretizimin e Cliff Booth në filmin e Quentin Tarantinos, “Once Upon a Time… in Hollywood”.

Reklama

Pasi i thuri lëvdata regjisorit dhe kolegut në këtë film, Leonardo DiCaprio, ai çmimin ua dedikoi gjashtë fëmijëve të tij nga lidhja me Angelina Jolie.

56-vjeçari e ka fituar një çmim Oscar në vitin 2013 si producent i filmit “12 Years a Slave”.

Brad Pitt (Foto: Amy Sussman/Getty Images/Guliver)

Konkurrentët për çmimin e aktorit më të mirë në rol dytësor
Brad Pitt, Once Upon a Time…in Hollywood
Al Pacino, The Irishman
Joe Pesci, The Irishman
Anthony Hopkins, The Two Popes
Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood


Në kategorinë për aktoren më të mirë në rol dytësor triumfoi Laura Dern për rolin e saj në filmin “Marriage Story”.

Laura Dern (Foto: Amy Sussman/Getty Images/Guliver)

Konkurrentët për çmimin e aktores më të mirë në rol dytësor
Laura Dern, Marriage Story
Florence Pugh, Little Women
Margot Robbie, Bombshell
Kathy Bates, Richard Jeëell
Scarlett Johansson, Jojo Rabbit


/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Dikur konsiderohej ndër femrat më të bukura në botë, sot Heather Locklear duket e panjohur

Dikur konsiderohej ndër femrat më të bukura në botë, sot Heather Locklear duket e panjohur

Magazina
Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Kush është Noor Alfallah, me të cilën Al Pacino do të ketë fëmijë

Magazina
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Alban Skënderaj e befason me një makinë luksoze Miriamin në ditëlindjen e 38-të

Alban Skënderaj e befason me një makinë luksoze Miriamin në ditëlindjen e 38-të

Magazina
Kalo në kategori