LAJMI I FUNDIT:

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

Boston Celtics ka marrë fitoren e parë në finalen e Konferencës së Lindjes përballë Miami Heat.

Reklama

Pas tre humbjeve radhazi, Celtics kanë triumfuar në ndeshjen e katërt në fushën e Heat me 17 pikë diferencë 99:116.

Kur janë zhvilluar katër ndeshje, Miami është në epërsi 3-1 dhe i nevojitet vetëm një fitore për të kaluar në finalen e madhe të NBA.

Më meritori për fitoren e Celtics ka qenë Jayson Tatum ku shkëlqeu me 33 pikë, 11 kërcime e shtatë asistime.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Jaylen Brown shtoi 17 pikë të tjera, derisa Derrick White 16 sosh për fitoren e parë të Celtics.

Ndërkohë te skuadra vendase më efikasi ishte Jimmy Butler me 29 pikë e nëntë kërcime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore.

Ndeshja e pestë zhvillohet në TD Garden të Bostonit, ku Celtics synojnë një tjetër fitore derisa Heat me një tjetër triumf kalon në finale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori