Boston Celtics vazhdon një ecuri me humbje e fitore në elitën e basketbollit amerikan.

Reklama

Pas disfatës nga Philadelphia 76ers, Celtics janë rikthyer te fitoret pasi kanë mposhtur Cleveland Cavaliers në TD Garden me 10 pikë epërsi, 111:101.

Jaylen Brown ka qenë fantastik për skuadrën vendase me 38 pikë, gjashtë kërcime e tri asistime në këtë sfidë.

Ndërkohë me lojë të mirë u dalluan edhe Robert Willams që shtoi 21 pikë, 11 kërcime e shtatë asistime, si dhe Jayson Tatum që e mbylli ndeshjen me 18 pikë e nëntë kërcime.

Tek skuadra mysafire më efikasi ishte Darius Garland me 28 pikë, derisa Kevin Love shtoi 18 pikë e 12 kërcime. /Telegrafi/

Reklama

Rezultatet:

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 111:101

Atlanta Hawks – Orlando Magic 98:104

Reklama

Milwaukee Bucks – Houston Rockets 126:106

Oklahoma City Thunder – Denver Nuggets 108:94

Sacramento Kings – LA Clippers 89:105