2po2 dhe Capital T kanë ardhur me një tjetër bashkëpunim. Kënga e re mban titullin “Borëbardha” dhe është publikuar me videoklip.

Siç ndodh zakonisht, dy reperët, Besnik Canolli dhe Trim Ademi, e kanë shkruar tekstin e kësaj kënge.

Muzikën e ka bërë Rzon, ndërsa miksimi dhe masterizimi është realizuar nga Lorenc Alijaj (Avaxus).

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Për anën vizuale është angazhuar produksioni Imagine Films që e ka xhiruar videoklipin e kësaj kënge.

2po2 dhe Capital T kanë realizuar disa bashkëpunime në të kaluarën, të cilat janë shndërruar në hite. “Qaje”, “Posh”, “Shumë nalt”, “Ulu” e “Kujt pi kallzon”, janë disa prej tyre. /Telegrafi/