Kombëtarja e Bolivisë dhe ajo e Brazilit kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për takimin e vlefshëm për kualifikimet në botërorin Rusia 2018.

Bolivia është nikoqire e Brazilit në takimin e vlefshëm për Grupin e kombëtareve nga Amerika Jugore.

Vendasit karakterizohet për stadiume në lartësi mbidetare të madhe, duke bërë kështu që çdo kombëtare të has vështirësi ndaj tyre, dhe besojnë në një barazim ndaj kombëtares Seleccao.

Tashmë gjashtë përfaqësuese janë kualifikuar për Kupën e Botës 2018 Tashmë gjashtë përfaqësuese janë kualifikuar për Kupën e Botës 2018

Në anën tjetër, Brazili e prinë bindshëm grupin me 11 fitore, katër barazime dhe një humbje dhe dëshiron të vazhdoj me fitoren e radhës.

Ndryshe, takimi fillon nga ora 22:00 dhe zhvillohet në stadiumin Estadio Hernando Siles.

Trajneri i Brazilit, Tite ka vendosur të filloj ndeshjen me formacionin më të mirë të mundshëm.

Bolivia:

Brazili: Alisson; Alves, T.Silva, Miranda, Alex Sandro; Paulinho, Casemiro, Renato Augusto; Coutinho, Gabriel Jesus, Neymar. /Telegrafi/