LAJMI I FUNDIT:

Boehly me plan konkret për transferimin e Ronaldos

Boehly me plan konkret për transferimin e Ronaldos

Bashkëpronari i Chelseat, Todd Boehly, mund të jetë i hapur për transferimin e Cristiano Ronaldos në janar.

Reklama

Boehly ka krijuar një marrëdhënie të ngushtë me agjentin e portugezit, Jorge Mendes dhe ishte i interesuar për nënshkrimin e 37-vjeçarit nga Manchester United gjatë verës, por gjeti kundërshtime nga trajneri i atëhershëm i Bluve, Thomas Tuchel.

Por, miliarderi amerikan është i vendosur të rivitalizojë interesimin e tij për Ronaldon në janar, ndërsa Manchester United kërkon të largojë portugezin.

Mbetet për t’u parë nëse zëvendësuesi i Tuchel, Graham Potter, do të ishte i hapur për nënshkrimin e Ronaldos.

Trajneri i United, Erik ten Hag e ka përjashtuar Ronaldon nga përfshirja në ekipin e parë pasi sulmuesi u largua nga Old Trafford para bilbilit të plotë dhe refuzoi të hynte si zëvendësues kundër Spurs.

Ronaldo ka qenë i disponueshëm për transferim që nga vera por nuk ka pasur ndonjë interes serioz për ish-yllin e Real Madridit.

Ronaldo megjithatë duket i destinuar për një largim nga Old Trafford në janar, me skuadrën e Ten Hag që vazhdon të lulëzojë në mungesë të tij jashtë fushës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori