Barcelona po punon për ndeshjen me Real Madridi, ndërsa Kevin-Prince Boateng, sot ka deklaruar se është i impresionuar duke e parë nga afër shokun e ri të skuadrës Lionel Messin.

Ganazi erdhi te Barcelona si befasia ma e madhe e këtij afati kalimtar duke ardhur nga Sassuolo.

“Unë mund t’ju them sinqerisht se të luash kundër Messit është shumë e vështirë”.

Afati kalimtari i janarit është mbyllur - këto janë 10 transferimet më të mëdha që ndodhën Afati kalimtari i janarit është mbyllur - këto janë 10 transferimet më të mëdha që ndodhën

“Por duke e parë atë në fushë është magjike. Ai mund të bëjë gjithçka vetë, është e pabesueshme”.

Valverde dhe Messi (Foto: Getty Images/Guliver)

“Duke luajtur për këtë skuadër është gjëja më emocionuese që mund të të ndodhë, madje edhe në moshën time, edhe pse jam pak i vjetër, është një ëndërr që luaj këtu”.

Ish-futbollisti i Milanit gjithashtu e pranoi se nuk e ka marr karrierën e tij aq seriozisht në fillim, por tani është plotësisht i fokusuar, prej se i ka lindur djali.

Ju thoni se të gjitha transferimet janë kontraverse - Valverde mbron blerjen e Boateng Ju thoni se të gjitha transferimet janë kontraverse - Valverde mbron blerjen e Boateng

“Kur isha i ri, isha i çmendur. Kur isha 18 vjeç, mendova se isha bosi i lagjes sime, sepse kisha para”.

Kevin Prince Boateng te Portsmouth. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

“Pas lindjes së fëmijës u bëra më i pjekur dhe pa atë, unë nuk do të kisha luajtur për ekipet si Milan apo Barcelona”.

“Tani peshoj 83 kg, por ka qenë një pikë kur unë kam qenë 95. Në Londër, isha 20 vjeç, shkoja në darka dhe ushqehesha”.

Melissa Satta me shumë projekte dhe një fëmijë në vitin 2018 Melissa Satta me shumë projekte dhe një fëmijë në vitin 2018

“Kur je i ri, edhe nëse nuk luan, nuk të intereson aq sepse ke të holla dhe miqtë e tu të thonë se je fenomen”, deklaroi Boateng i cili vazhdon ta luftojë racizmin në botë si futbollist.

Kevin-Prince Boateng te FC Barcelona (Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

“Unë jam shumë i qartë për këtë. Nëse ndodh me mua, do të largohem nga fusha dhe do të shkoj në shtëpi dhe do t’i kërkoj klubit tim të më përkrah për këtë”.

“Është një problem i klubeve dhe ligave, por edhe i shoqërisë”, ka thënë Boateng. /Telegrafi/