Mbrëmë (e martë), Kosova pësoi humbje nga Anglia me rezultat 5- 3, por pavarësisht kësaj tifozët dhe shqiptarët kudo që janë ishin krenarë me performancën e tyre.

Dhe festa siç duket ka vazhduar edhe pas lojës.

Është këngëtari shqiptar, Blero Muharremi – Blero, ai i cili ka ndarë një video në rrjetin social, Instagram, teksa shihet përkrah futbollistit Granit Xhaka.

Blero dhe Granit Xhaka të lumtur edhe pas humbjes (Foto: Instagram)

Në video shihet atmosfera që është krijuar pas lojës dhe dyshja duken mjaft të emocionuar dhe të lumtur pas kësaj ndeshje.

“Vëllai im”, është përshkrimi që ia ka vënë videos krah Xhakës.

Të gjitha lajmet nga Blero Të gjitha lajmet nga Blero

Theksojmë që Blero ka udhëtuar drejt Anglisë për të ndjekur nga afër lojën e përfaqësueses së Kosovës. /Telegrafi/

View this post on Instagram

⚽️❤️👍 my brotha @granitxhaka @sadik.gecaj

A post shared by BLERO (@bleromuharremi) on Sep 10, 2019 at 5:48pm PDT