LAJMI I FUNDIT:

Blendi Idrizi: Nuk mungoi shpirti luftarak, por në pjesën e parë nuk kishim fat

Blendi Idrizi: Nuk mungoi shpirti luftarak, por në pjesën e parë nuk kishim fat

Mesfushori i Kosovës, Blendi Idrizi, që po merr lëvdatat pas paraqitjeve të tij ndaj San Marinos dhe Maltës, ka folur për ndeshjen e fundit

Kosova fitoi sot ndaj Maltës me rezultat 2-1, në një ndeshje që doli të jetë më e vështirë se sa ishte menduar.


“Nuk besoj se na mungoi shpirti luftarak, nganjëherë është fati në pyetje. Miloti kishte disa raste në pjesën e parë, andaj nuk besoj se ishte në pyetje shpirti sepse të gjithë e kanë dhënë maksimumin nga vetja. Sidomos ishte një rast, kur nuk arriti ta godas topin mirë”, ka thënë fillimisht mesfushori i Schalkes.

Tutje mesfushori kur u pyet se cili rol i pëlqen më shumë, mesfushor mbrojtës, apo sulmues, ai shtoi se nuk e ka problem.

“Unë jam futbollist që e shijon lojën. Trajneri fillimisht më tha të luaj më i tërhequr, por kur pamë Maltën të luajë pas më tha të avancoj”, ka thënë ai.

Krejt në fund Idrizi konfirmoi se është në bisedime me Schalke 04 dhe do të vendosin për të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Kalo në kategori