Blac Chyna pohoi në Twitter se “duhej të hiqte dorë” nga tre nga makinat e saj sepse dyshohet se ajo nuk merr “asnjë mbështetje” nga ish-partnerët e saj.

“Dje m’u desh të hiqja dorë nga tri nga makinat e mia … arsyet e mia… morali, besimet, të qenit nënë beqare, pa mbështetje. Unë jam një nënë” , shkroi modelja në Twitter të mërkurën në mëngjes (30 mars).

“Beqare pa mbështetje për fëmijë”, shkroi ajo në një postim të dytë në platformë.

Foto: Getty Images

Pavarësisht se hoqi dorë në automjet, Chyna shkroi në Twitter se ajo ende “po praktikon mirënjohjen”.

Reklama

Chyna, 33, ka një djal 9-vjeçar King Cairo me ish-partnerin Tyga-n dhe vajzën 5-vjeçare Dream me ish-të fejuarin Rob Kardashian.

Reklama
Të gjitha lajmet nga Blac Chyna Të gjitha lajmet nga Blac Chyna

Kjo nuk është hera e parë që pronarja e sallonit “Lashed” ka pohuar se asnjë nga dy baballarët e fëmijëve të sa nuk po i jep asaj ndihmë financiare, shkruan PageSix.

Foto: Getty Images

Në shtator 2020, Chyna në fakt u mburr se ishte aq e suksesshme sa nuk kishte nevojë as për mbështetjen e fëmijëve të tyre.

“Përkulja ime më e madhe. Dua të them se është thjesht duke u kujdesur sinqerisht për fëmijët e mi si prind i vetëm, pa mbështetje për fëmijët”, tha ajo në “Hip-Hop Nation” të SiriusXM në atë kohë.

Reklama

Foto: Blac Chyna/Instagram

Chyna dhe Kardashian, 35 vjeç, e zgjidhën betejën e tyre për mbështetjen e fëmijëve në mars 2019.

Ai i kishte paguar asaj 20 mijë dollarë në muaj (17,910 euro) por kërkoi që pagesat e tij të uleshin sepse gjendja e tij financiare kishte ndryshuar.

Reklama

Kërkesa e tij përfundimisht u realizua, pasi një gjykatës vendosi që Chyna dhe Kardashian duhet të jenë përgjegjës vetëm për të paguar për nevojat e vajzës së tyre. Chyna nuk ka kërkuar mbështetje për fëmijët që nga ky vendim. /Telegrafi/