LAJMI I FUNDIT:

BKT Superliga starton sot me javën e 23-të, duel i zjarrtë në Klinë

BKT Superliga starton sot me javën e 23-të, duel i zjarrtë në Klinë

Xhiro e 23-të në BKT Superligën e Kosovës në futboll starton sot me dy ndeshje që janë në program për tu zhvilluar.

Reklama

Padyshim që kryendeshja e ditës së sotme do të zhvillohet në stadiumin ’18 qershori’ në Klinë, ku Dukagjini pret Prishtinën.

Është një ndeshje fantastike dhe shumë e rëndësishme për dy skuadrat që ndodhen në pozita jo të mira në tabelë.

Pas 22 ndeshjeve Dukagjini zë vendin e parafundit në tabelë me 21 pikë, derisa Prishtina është e gjashta në tabelë me pesë pikë më shumë.

Vendasit synojnë fitoren e madhe, pasi në këtë mënyrë do t’i largoheshin zonës së kuqe tabelare, derisa Prishtina që ka pasur probleme kohëve të fundit synon që të dalë e pamposhtur nga ky takim.

Sfidë tjetër që është në program për tu zhvilluar sot është ajo mes Malishevës dhe Feronikelit.

Vendasit janë favorit absolut për ta fituar këtë takim, pasi dihet tanimë gjendja e Feronikelit që po luan me futbollistë të rinj.

Të dyja sfidat e ditës së sotme do të zhvillohet me fillim nga ora 13:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori