Real Madridi nuk arriti ma shumë se një barazim 0-0 ndaj Athletic Bilbaos në La Liga.

Los Blancos rrezikuan me anë të Karim Benzemas, Cristiano Ronaldos, Raphael Vares e Marcelos.

Ramos, Casemiro dhe Carvajal mungojnë në ndeshjen e ardhshme – GettyImages

Më i miri në takim ishte ky i fundit, anësori brazilian ndihmoi shumë në fazën sulmuesi dhe nuk lejoi që skuadra e tij të befasohet në fazën mbrojtëse.

Paraqitje të mirë bëri edhe Luka Modric, Ronaldo e Keylor Navas.

Për Bilbaon u vlerësuan lart Kepa Arrizabalaga e Unai Nunez, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Notat e Bilbaos:

Notat e Real Madridit: