LAJMI I FUNDIT:

BIG sigurojnë fitoren e parë në turneun e CS:GO – BLAST Premier Fall Groups

BIG sigurojnë fitoren e parë në turneun e CS:GO – BLAST Premier Fall Groups

Ekipi BIG kanë siguruar fitoren e tyre të parë të BLAST Premier Fall Groups pas një fitoreje ndaj Astralis.

Dy skuadrat me formacione të reja u përballën në ‘Lower Final’ të grupit B.


Pas tre mapave të luajtura fitues dolën BIG, me rezultat të përgjithshëm 2-1 me mapa.

Tani BIG kanë kaluar në ‘Consolidation Final’ dhe do të përballen me ekipin Na’Vi, të martën duke filluar nga ora 18:30.

Ndërkaq Astralis janë eliminuar, dhe do të luajnë në turneun e radhës BLAST Premier Fall Showdown. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori