LAJMI I FUNDIT:

Bien temperaturat në Kosovë, shi dhe shkarkime rrufesh në disa qytete

Bien temperaturat në Kosovë, shi dhe shkarkime rrufesh në disa qytete

Vala e të nxehtit e cila kishte përfshirë vendin tonë tash e sa ditë duket se ka marrë fund pasditen e sotme  (e mërkurë 14 gusht).

Në shumicën e komunave të Kosovës ka filluar të ketë reshje shiu, shkarkime rrufesh si dhe në disa vende raportohet të ketë edhe erë më të fortë.


Në Prishtinë, Fushë Kosovë, Viti, Lipjan, Suharekë, Gjakovë, Gjilan, Mitrovicë dhe Klinë  temperaturat kanë pësuar ndryshime rreth orës 16:00, transmeton Telegrafi.

Më poshtë mund t’i shihni disa nga pamjet e publikuar nga qytetarët:

Ndërkohë, temperaturat e larta që kanë mbizotëruar këtyre ditëve në Kosovë kanë ndikuar që shumë persona të kenë probleme shëndetësore. Vetëm gjatë vikendit rreth 500 njerëz kanë kërkuar ndihmë në QKUK.

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka thënë se temperaturat do të shënojnë rënie gjatë kësaj jave.

Ai ka thënë se temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 18 gradë celsius, ndërsa maksimalja do të jetë nga 22 deri në 25 gradë celsius./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Nuk dëshiroi të paguante për ta shikuar lojën në shesh, lirohet asamblisti i LVV-së, Beqiri: Hapësirat publike do të mbrohen gjithmonë

Lajme
Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Vrasja e Liridona Ademajt, Gjykata lë në paraburgim Naim Murselin dhe dy të dyshuarit tjerë

Lajme
Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Shi, shtrëngata dhe breshër – parashikimi i motit për këtë javë

Lajme
Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Takimi i paralajmëruar ndërmjet Kurtit dhe Vuçiqit, Vogel: Të gjitha, thjesht performancë

Lajme
Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Arrestimet në Spitalin Onkologjik në Shqipëri, Policia me detaje: Nuk ua jepnin pacientëve shërbimin në spitalin shtetëror, i orientonin në ato private

Lajme
Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Tre të zhdukur në 24 orët e fundit, një burrë në Prizren dhe dy gra në Vushtrri

Kronika e Zezë
Kalo në kategori