Kundërshtari i ardhshëm i Barcelonës në La Liga është Real Betisi.

Barça ende nuk ka shijuar humbjen e parë në kampionat dhe nuk do ta ketë aspak të lehtë pasi Betisi në dy ndeshjet e fundit ka dy fitore.

Atë ndaj Sevillas me rezultat 3-5 dhe Leganes 3-2, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare.

Real Betis: Adan; Francis, Feddal, Mandi, Durmishi; Fabian, Javi García, Guardado; Joaquin, Sergio Leon, Tello

Barcelona: Ter Stegen; Nelson Semedo, Pique, Vermaelen, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Andre Gomes, Sergi Roberto; Messi, Luis Suarez. /Telegrafi/