Besiktasi këtë sezon e ka humbur titullin në Turqi dhe po kërkon përforcime për sezonin e ardhshme.

Turqit e kanë kthyer kokën kah Serie A ku pëlqehen dy futbollistë.

Skuadra e Senol Gunes kërkon të përforcohet për sezonin tjetër me Mario Mandzukicin e Juventusit dhe mbrojtësin e djathtë, Bruno Peres të Romës.

Mario Mandzukic i Juventusit . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Besiktas do të pres edhe pak për të prezantuar ofertat për lojtarët.

Kroati i Juventusit duhet se do të largohet nga Italia, pasi që ‘Zonja e Vjetër; do të tentojë emra të rinj në afatin kalimtar veror.

Bruno Peres i Romës. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Në anën tjetër Peres nuki e ka gjetur vetën te Roma pasi në të shumtën e kohën është rezervist i Florenzit.

Turqit kanë disa lojtarë të njohur në klub si Pepe, Adriano, Ricardo Quaresma e Alvaro Negredo. /Telegrafi/