LAJMI I FUNDIT:

Bes Kallaku realizon tatuazh në krahëror portretin e Zef Pllumbit

Bes Kallaku realizon tatuazh në krahëror portretin e Zef Pllumbit
Foto: Bes Kallaku/Instagram

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku, ka shtuar një tatuazh më shumë në trupin e tij.

Reklama

Bëhet fjalë për portretin e Zef Pllumbit, të cilin e ka vizatuar në krahëror.

Këtë tatuazh, Kallaku vendosi ta realizojë në datën e 18 gushtit, kjo pasi në një datë si kjo ka lindur At Zef Pllumbi.

“28 Gusht 1924 lindi ai qe “Rrnoi vetem per me tregue”, nje rrefim njerzor i tij, te cilen duhet ta lexoje cdo shqiptar. “Jemi verbue shpirtnish, na mungon mbi tgjitha dashunia”, ka shkruar Bes Kallaku.

Zef Pllumi ka qenë një frat françeskan, publicist e shkrimtar. Me prirje përgatitore për kah historia para se të ndërmerrte kalvarin, me të arritur lirinë merr ndër duar frerët kulturorë të trashëgimisë françeskane.

Ky nuk është tatuazhi i vetëm i aktorit Kallaku, pasi ai ka disa të tilla të realizuara në trupin e tij. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Beatrix Ramosaj reagon për herë të parë publikisht pas fyerjeve të Albano Bogdos në emision

Magazina
Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Rikthyer nga Zelanda e Re në Kosovë, Vesa Luma: Më kishte marrë malli për muzikën dhe vendin

Butrint Avdyli
Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Një nga femrat më të bukura të Hollywoodit, sot e shpërfytyruar nga lufta me kancerin - Linda Evangelista flet për ndryshimet që ia shkaktuan operacionet

Magazina
Faton Shoshi i rikthehet estradës, merr sërish nën menaxhim Ledrin

Faton Shoshi i rikthehet estradës, merr sërish nën menaxhim Ledrin

Magazina
Melinda Ademi duket  mahnitëse teksa shfaqet me të zeza në New York

Melinda Ademi duket mahnitëse teksa shfaqet me të zeza në New York

Magazina
Kalo në kategori