LAJMI I FUNDIT:

Berisha: Ushtria shqiptare në kolaps të plotë

Berisha: Ushtria shqiptare në kolaps të plotë

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i bën thirrje NATO-s të ndërmarrë një inspektim për vlerësimin e gjendjes, sipas tij tejet të rëndë të forcave të armatosura të një vendi anëtar të saj.

Reklama

Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se ushtria është në kolaps të plotë, gjysma e ushtarëve kanë dhënë dorëheqjen, helikopterët nuk ngrihen dot në ajër, ndërkohë që anijet e flotës nuk janë në gatishmëri.

Ai publikon denoncimin e një qytetari, ku thuhet se është oficerë i Ministrisë së Mbrojtjes.

Sipas postimit të Berishës, ushtarët dhe oficerët “punojnë pasdite si roje sigurie ose barmen apo kamerier në lokale, bare restorante sepse rrogat e tyre janë të ulëta dhe nuk përballojnë dot kërkesat familjare.”

Më tej qytetari shkruan se asnjë helikopter, përfshi dhe helikopterët CUGAR që janë blerë 10 vitet e fundit dhe kanë kushtuar mbi 100 milionë euro, nuk ngrihen qoftë dhe një minutë në ajër sepse janë jashtë gatishmërie. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Zyrtare: Shkon në 3 numri i sulmuesve të vrarë në veri, si dhe arrestohet një serb i armatosur

Zyrtare: Shkon në 3 numri i sulmuesve të vrarë në veri, si dhe arrestohet një serb i armatosur

Lajme
Kurti për The Guardian: Bisedimet me Serbinë kanë arritur në një rrugë pa krye - Vuçiq ofendon e mallkon, ndërmjetësit as nuk përpiqen për ta ndaluar

Kurti për The Guardian: Bisedimet me Serbinë kanë arritur në një rrugë pa krye - Vuçiq ofendon e mallkon, ndërmjetësit as nuk përpiqen për ta ndaluar

Lajme
Policia konfirmon: Vritet njëri nga sulmuesit në veri

Policia konfirmon: Vritet njëri nga sulmuesit në veri

Lajme
Tensionet në veri, vritet njëri nga 30 personat e armatosur që sulmuan Policinë e Kosovës

Tensionet në veri, vritet njëri nga 30 personat e armatosur që sulmuan Policinë e Kosovës

Lajme
Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Të maskuar e të armatosur - Kurti publikon fotografitë e grupit kriminal që sulmuan policinë në veri

Lajme
Rashiq: Sulmuesit janë të armatosur mirë dhe të organizuar - policia i thërret me megafon, por nga ana tjetër nuk ka përgjigje

Rashiq: Sulmuesit janë të armatosur mirë dhe të organizuar - policia i thërret me megafon, por nga ana tjetër nuk ka përgjigje

Lajme
Kalo në kategori