LAJMI I FUNDIT:

Ushtria shqiptare

67 Artikuj

Ushtria shqiptare rrit mobilizimin, pritet të shtojë 2,100 rezervistë

Ushtria shqiptare rrit mobilizimin, pritet të shtojë 2,100 rezervistë

Shqipëri
Anija ushtarake shqiptare “Butrinti” stërvitet me anijen gjermane në ujërat ndërkombëtare

Anija ushtarake shqiptare “Butrinti” stërvitet me anijen gjermane në ujërat ndërkombëtare

Shqipëri
Shqipëria vijon misionin si pjesë e KFOR-it në Kosovë, Peleshi: Efektivët tanë u nderuan me medalje nga NATO

Shqipëria vijon misionin si pjesë e KFOR-it në Kosovë, Peleshi: Efektivët tanë u nderuan me medalje nga NATO

Shqipëri
Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Ushtria Shqiptare kryen stërvitje në veri të vendit

Shqipëri
Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Shqipëri
“Defender Europe 23”, forcat ushtarake shqiptare dhe amerikane në qendër të Tiranës

“Defender Europe 23”, forcat ushtarake shqiptare dhe amerikane në qendër të Tiranës

Shqipëri
Rama: Pagat e ushtarakëve shqiptarë do t’i rrisim drejt mesatares së NATO-s

Rama: Pagat e ushtarakëve shqiptarë do t’i rrisim drejt mesatares së NATO-s

Shqipëri
Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Nga Majlinda Kelmendi te Distria Krasniqi dhe Luiza Gega, kush janë shtatë sportistët elitar që morën gradën ushtarake kolonel?

Sport vendor
Forcat e Armatosura të Shqipërisë ofrojnë 400 vende të lira pune, Rama fton të rinjtë të aplikojnë

Forcat e Armatosura të Shqipërisë ofrojnë 400 vende të lira pune, Rama fton të rinjtë të aplikojnë

Shqipëri
ushtria shqiptare

Dronë Bayraktar, sistem raketor antitank dhe kundërajror, Shqipëria përshpejton modernizimin e ushtrisë

Shqipëri
Bashkëpunimi më i mirë ndonjëherë mes dy ushtrive shqiptare

Bashkëpunimi më i mirë ndonjëherë mes dy ushtrive shqiptare

Siguri
Nga dronët Bayraktar deri tek bazat ajrore, 22 sukseset e ushtrisë së Shqipërisë gjatë vitit 2022

Nga dronët Bayraktar deri tek bazat ajrore, 22 sukseset e ushtrisë së Shqipërisë gjatë vitit 2022

Shqipëri
Haradinaj uron përvjetorin e Ushtrisë Shqiptare

Haradinaj uron përvjetorin e Ushtrisë Shqiptare

Shqipëri
Shqipëria merr pjesë në stërvitjen e forcave sulmuese dhe mbështetëse detare të NATO-s në detet Adriatik dhe Jon

Shqipëria merr pjesë në stërvitjen e forcave sulmuese dhe mbështetëse detare të NATO-s në detet Adriatik dhe Jon

Shqipëri
Turisti çek alarmon repartin ushtarak, fluturoi me parashutë nga mali i Dajtit

Turisti çek alarmon repartin ushtarak, fluturoi me parashutë nga mali i Dajtit

Shqipëri
Vajza e vetme pilote e Forcës Ajrore të Shqipërisë: Presim t’i shërbejmë atdheut me nder e përkushtim

Vajza e vetme pilote e Forcës Ajrore të Shqipërisë: Presim t’i shërbejmë atdheut me nder e përkushtim

Shqipëri
“Svetlana nuk është spiune”, flet miku i ruses të arrestuar për spiunazh

“Svetlana nuk është spiune”, flet miku i ruses të arrestuar për spiunazh

Shqipëri
Ngjarja në Gramsh, kërkohet burgim për dy rusët dhe ukrainasin

Ngjarja në Gramsh, kërkohet burgim për dy rusët dhe ukrainasin

Shqipëri
Flet ukrainasja që jeton në Shqipëri: Ukrainasi që shoqëronte rusët në uzinën e armëve, tradhtar

Flet ukrainasja që jeton në Shqipëri: Ukrainasi që shoqëronte rusët në uzinën e armëve, tradhtar

Shqipëri
‘Lëndë shpërthyese dhe predha’, gazetari tregon se çfarë ka në uzinën e Gramshit

‘Lëndë shpërthyese dhe predha’, gazetari tregon se çfarë ka në uzinën e Gramshit

Shqipëri
Shqipëria dërgon kontigjentin e dytë me 30 ushtarë në Kosovë

Shqipëria dërgon kontigjentin e dytë me 30 ushtarë në Kosovë

Shqipëri
Spiunët përdornin telegramin për komunikim, detaje nga hetimet për sulmin në Gramsh

Spiunët përdornin telegramin për komunikim, detaje nga hetimet për sulmin në Gramsh

Shqipëri
Mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh

Mjeti që përdorën rusët për të hyrë në uzinën në Gramsh

Shqipëri
Presidenti shqiptar Bajram Begaj dhëndër i Hysen Ymerit, komandantit të komandantëve të UÇK-së

Presidenti shqiptar Bajram Begaj dhëndër i Hysen Ymerit, komandantit të komandantëve të UÇK-së

Shqipëri