LAJMI I FUNDIT:

Berisha drejt rikthimit në Serie A, Torino gati ta blejë kartonin e portierit shqiptar

Berisha drejt rikthimit në Serie A, Torino gati ta blejë kartonin e portierit shqiptar

Etrit Berisha pritet të rikthehet në Serie A pas një edicioni të kaluar në Serie B.

Reklama

Portieri shqiptar përkundër se ishte pjesë e Spalit në Serie B, ka shkëlqyer me paraqitjet e tij.

Por rikthimit i tij në elitën e futbollit italian pritet të ndodhë gjatë afatit kalimtar të verës.

Mediat italiane kanë raportuar se negociatat mes klubeve kanë filluar dhe Torino pritet të jetë skuadra e re e Berishës.

Te Torino portieri shqiptar do të jetë zgjedhja e parë e trajenrti Juric, derisa aty do të gjejë edhe Mërgim Vojvodën.

Ndërkohë largimi i Samir Ujkanit nga kjo skuadër tashmë është i sigurt, pasi portierit kosovar i ka skaduar kontrata dhe ka mbetur i lirë.

Transferimi i Berishës pritet t’i kushtojë Torinos 2,5 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori