LAJMI I FUNDIT:

Bëri bujë të madhe fondacioni që u hap për Luizin, familja del me sqarim: Fansat e kanë shprehur këtë dëshirë

Bëri bujë të madhe fondacioni që u hap për Luizin, familja del me sqarim: Fansat e kanë shprehur këtë dëshirë

Se është kthyer një nga emrat më të pëlqyer në publikun shqiptar kjo tashmë nuk ka dyshim.

Reklama

Fjala është për artistin shkodran dhe banorin e Big Brother VIP Albania 2, Luiz Ejllin, i cili ka fituar fansa gjithandej për shkak të lojës në këtë format.

Së fundmi u bë e ditur se të njëjtit i është hapur një donacion ‘online’ që menaxhohet nga familjarët e tij, e ëma Angjelina dhe motra e tij, Ina.

Foto: GoFundMe

“Përshëndetje të gjithë fansave të zjarrtë të Luizit! Pas shumë kërkesave për të treguar mbështetjen tuaj duke i dërguar dhurata në mënyrë transparente Luizit, kemi hapur një llogari ‘GoFundMe’.
Ky GoFundMe menaxhohet nga nëna e Luizit (Angjelina) dhe motra e tij (Ina). Ju falënderojmë nga zemra për mbështetjen”, thuhet në përshkrim.

Hapet fondacion 'online' për Luizin, mbi 7000 dollarë grumbullohen në pak orë
Lexo po ashtu Hapet fondacion 'online' për Luizin, mbi 7000 dollarë grumbullohen në pak orë

Kjo bëri bujë të madhe në rrjet duke pasur aludime të shumta nga njerëzit, pasi zakonisht ‘GoFundMe’ hapen kur të ketë një person nevojë, qoftë për sëmundje apo edhe për bamirësi.

Foto: Screenshot/Instagram

Në llogarinë zyrtare të Luizit në Instagram është bërë një sqarim, duke treguar se përse e kanë bërë një gjë të tillë.

“Sqarim. GoFundMe është një platformë amerikane, dhe është platforma më transparente e mbledhjes së fondeve për çdo nevojë, plotësim ëndrrash apo ndodhi të tjera jetësore. Prandaj familja zgjodhi këtë platformë zyrtare mbështetjeje për fansat e Luizit që kanë shprehur këtë dëshirë”, shkruan në deklaratën e postuar në InstaStory.


Deri më tani duhet theksuar se janë grumbulluar afro 10 mijë dollarë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të

Emina Çunmulaj bëhet pjesë e jurisë të "Miss USA 2023"

Magazina
Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Shakira besonte në dashuri të përjetshme me Gerard Piquen: Mendoja se vetëm vdekja do të na ndante

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Marina Vjollca shkëlqen me stilin unik gjatë pjesëmarrjes në Javën e Modës në Milano

Magazina
Kalo në kategori