LAJMI I FUNDIT:
Luiz Ejlli

Luiz Ejlli

577 Artikuj

Info

I lindur më 12 korrik të vitit 1985 në Shkodër të Shqipërisë, Luiz Ejlli është një këngëtar i njohur shqiptar me prejardhje nga Shkodra.

Karriera e tij ka nisur në spektaklin e talenteve të reja, “Ethet e së premtes”. Ai ka prezantuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2006’ me këngën “Zjarr e ftohtë”, gjersa ka fituar Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Shqiptar në dhjetorin e vitit 2005.

Ejlli është edhe fitues i çmimit të parë në festivalin ‘Kënga Magjike 2010’ bashkë me këngëtaren Juliana Pasha, me këngën e tyre “Sa e shite zemrën”.

Ai mori emër veçanërisht pas hyrjes së tij në edicionin e dytë të spektaklit shumë të shikuar, Big Brother VIP Albania, ku u cilësua si një fenomen më vete i atij edicioni.

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën

Yjet
Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Luizi i kthehet Big Brotherit: Faleminderit secilit prej jush që keni qenë bashkë me mua në këtë rrugëtim duke më dhënë kohë nga koha juaj

Yjet
Luiz Ejlli zbulon se po punon me Elgit Dodën për projektet e reja muzikore

Luiz Ejlli zbulon se po punon me Elgit Dodën për projektet e reja muzikore

Muzikë
Kiara e mrekullueshme me fustan të kuq, nuk mungojnë pozat me Luizin

Kiara e mrekullueshme me fustan të kuq, nuk mungojnë pozat me Luizin

Yjet
Si e mendon veten përballë Luizit dhe a do të bënte Stresi duet me fituesin e ‘BBVA 2’

Si e mendon veten përballë Luizit dhe a do të bënte Stresi duet me fituesin e ‘BBVA 2’

Yjet
Jori flet për raportin me Luizin dhe nëse Kiara ishte xheloze për ta

Jori flet për raportin me Luizin dhe nëse Kiara ishte xheloze për ta

Po Flitet
Stresi thotë se nuk e thumboi Luizin për ‘braktisjen’ e Berishës: E kisha me Çiljetën

Stresi thotë se nuk e thumboi Luizin për ‘braktisjen’ e Berishës: E kisha me Çiljetën

Yjet
Olta në Post Big Brother VIP Albania: Protesta nuk janë bërë vetëm për Luizin, por edhe për mua

Olta në Post Big Brother VIP Albania: Protesta nuk janë bërë vetëm për Luizin, por edhe për mua

Yjet
Rikthimi i Kiarës në BBVA, Luizi: Më ra në sy ndryshimi i sjelljes së saj, mendova mos ishte ndonjë lojë

Rikthimi i Kiarës në BBVA, Luizi: Më ra në sy ndryshimi i sjelljes së saj, mendova mos ishte ndonjë lojë

Yjet
Olta: Nëse nuk do të futej Kiara në shtëpi, Luizi do të niste diçka me Jorin

Olta: Nëse nuk do të futej Kiara në shtëpi, Luizi do të niste diçka me Jorin

Yjet
Bllokohet sërish faqja e Luizit në Instagram

Bllokohet sërish faqja e Luizit në Instagram

Yjet
E shoqëroi gjatë një koncerti në Kosovë, Luizi e fton Kiarën në skenë për të kënduar me të

E shoqëroi gjatë një koncerti në Kosovë, Luizi e fton Kiarën në skenë për të kënduar me të

Yjet
Efi Dhedhes për dasmën e Luizit dhe Kiarës në Big Brother: Më është dukur hap i nxituar

Efi Dhedhes për dasmën e Luizit dhe Kiarës në Big Brother: Më është dukur hap i nxituar

Yjet
Luizi flet sërish për situatën në lavaman: Ishte reagimi i Kiarës ajo që nxiti mërzitjen në publik

Luizi flet sërish për situatën në lavaman: Ishte reagimi i Kiarës ajo që nxiti mërzitjen në publik

Yjet
Luizi thotë se nuk e kishte menduar kurrë se do ta gjente dashurinë në BBVA: Erdhi natyrshëm

Luizi thotë se nuk e kishte menduar kurrë se do ta gjente dashurinë në BBVA: Erdhi natyrshëm

Yjet
Olta në Post Big Brother VIP Albania: Vazhdoj të mendoj që Luizi nuk është për Kiarën

Olta në Post Big Brother VIP Albania: Vazhdoj të mendoj që Luizi nuk është për Kiarën

Yjet
Rama “kërcënon” kryebashkiakun e ri: Benet do jetosh në Shkodër, ose e kam gati zëvendësuesin

Rama “kërcënon” kryebashkiakun e ri: Benet do jetosh në Shkodër, ose e kam gati zëvendësuesin

Shqipëri
U shpreh se nuk ka parë asnjëherë asnjë minutë Big Brother në jetën e tij, Luizi i thotë me shaka Ramës: Turp të kesh

U shpreh se nuk ka parë asnjëherë asnjë minutë Big Brother në jetën e tij, Luizi i thotë me shaka Ramës: Turp të kesh

Yjet
Luizi publikon foto përkrah Edi Ramës: Votoni se cilin dëshironi që të largoni

Luizi publikon foto përkrah Edi Ramës: Votoni se cilin dëshironi që të largoni

Yjet
Luiz Ejlli paguhet me shifra marramendëse për një postim në Instagram

Luiz Ejlli paguhet me shifra marramendëse për një postim në Instagram

Yjet
Rama pyet Luizin nëse martesa me Kiarën është reale apo për spektakël

Rama pyet Luizin nëse martesa me Kiarën është reale apo për spektakël

Yjet
U tha se ndikoi në fitoren e Benet Becit në Shkodër – Edi Rama, Luizit: Rrezik edhe për mua nëse më kishe dalë përballë

U tha se ndikoi në fitoren e Benet Becit në Shkodër – Edi Rama, Luizit: Rrezik edhe për mua nëse më kishe dalë përballë

Yjet
Arrin 600 mijë ndjekës në Instagram, Luiz Ejlli: I përulur para jush për çdo fitore timen

Arrin 600 mijë ndjekës në Instagram, Luiz Ejlli: I përulur para jush për çdo fitore timen

Yjet
Ironizon Luizi: Karrigia më tha që njihemi prej kohësh, sepse kemi dhe foto bashkë

Ironizon Luizi: Karrigia më tha që njihemi prej kohësh, sepse kemi dhe foto bashkë

Yjet