LAJMI I FUNDIT:

Bëri bashkëpunime me disa këngëtarë, Albulena Ukaj iu përgjigjet kritikave

Bëri bashkëpunime me disa këngëtarë, Albulena Ukaj iu përgjigjet kritikave
Foto: Instagram

Këngëtarja kosovare Albulena Ukaj, ka reaguar pas kritikave që ka marrë për bashkëpunimet e saj në muzikë.

Reklama

Ukaj është kritikuar për personat që ajo ka zgjedhur të bashkëpunojë, duke thënë se nuk do të bëj dallim ndaj askujt pavarësisht fesë, racës apo etnisë.

“Muzika është dashuri, e dashuria nuk njeh moshë, racë e etni! Po shoh shumë kritika për këngët e mija, sidomos për bashkëpunimet që kam zgjedhur t’i bëj. Andaj, komentet e tilla, ku unë kritikohem për personazhet që zgjedh për të bashkëpunuar, janë duke me shokuar, sepse, nuk e kuptoj si akoma ka dallime racore e fetare, nga ana tjetër, paraqitemi sikur jemi popull joracor!”, ka shkruar Ukaj.

Tutje ajo ka shkruar se të gjithë njerzit janë të barabartë para Zotit dhe se ajo nuk do të bë dallime ndaj askujt.

“Përmes këtij shkrimi, dua t’iu them se gjithmonë do bashkëpunojë me persona talent, do këndoj këngë të bukura dhe asnjëherë s’do bëj dallime ndaj askujt. Njerëzit janë të barabartë para Zotit, kush jemi ne t’i gjykojmë? Shpërndani dashuri e pozititivet, sepse, vetëm kështu do jeni të përmbushur”, ka përfunduar Albulena Ukaj në reagimin e saj.

Të gjitha lajmet nga Albulena Ukaj
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Albulena Ukaj

Reagimi i plotë i saj në Instagram: 

“Muzika është dashuri, e dashuria nuk njeh moshë, racë e etni! Po shoh shumë kritika për këngët e mija, sidomos për bashkëpunimet që kam zgjedhur t’i bëj. Unë ka vite që merrem me muzikë dhe çdoherë thuajse i kam kënduar dashurisë, mirësisë, e mbi të gjitha humanitetit. Andaj, komentet e tilla, ku unë kritikohem për personazhet që zgjedh për të bashkëpunuar, janë duke me shokuar, sepse, nuk e kuptoj si akoma ka dallime racore e fetare, nga ana tjetër, paraqitemi sikur jemi popull joracor! Përmes këtij shkrimi, dua t’iu them se gjithmonë do bashkëpunojë me persona talent, do këndoj këngë të bukura dhe asnjëherë s’do bëj dallime ndaj askujt. Njerëzit janë të barabartë para Zotit, kush jemi ne t’i gjykojmë? Shpërndani dashuri e pozititivet, sepse, vetëm kështu do jeni të përmbushur! Me respekt, Albulena”.

Në trend Magazina

Më shumë
Georgina Rodriguez sjell poza provokuese nga avioni privat i Cristiano Ronaldos

Georgina Rodriguez sjell poza provokuese nga avioni privat i Cristiano Ronaldos

Magazina
Arbenita Ismajli vë në pah linjat e formësura nga palestra

Arbenita Ismajli vë në pah linjat e formësura nga palestra

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina

"Pa ty" - Luiz Ejlli publikon kolonën zanore të filmit "Në kuadër të dashurisë"

Magazina
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Nga aktrimi në televizion, Jonida Vokshi zbulon se si po shkojnë përgatitjet për edicionin e dytë të BBVK: Jemi gati t'ia fillojmë

Nga aktrimi në televizion, Jonida Vokshi zbulon se si po shkojnë përgatitjet për edicionin e dytë të BBVK: Jemi gati t'ia fillojmë

Butrint Avdyli
Kalo në kategori