Rafael Benitez mund të jetë emri tjetër i madh në futboll që pritet të kalojë në Superligës e Kinës, pasi Dalian Yifang është i interesuar në shërbimet e tij.

Trajneri spanjoll që ka drejtuar skuadra të njohura si, Interi, Chelsean, Real Madridin dhe Liverpooli, lidhet me një kalim në Kinë për një paga tejet të lartë.

Sipas BBC Sport, Benitez aktualisht është në krye të skuadrës së Newcastle Unitedi, mirëpo Dalian Yifang i ka ofruar atij një pagë prej 15 milionë euro në sezon.

Rafa Benitez (Foto: Getty Images/Guliver)

Spanjolli ka kohë që po lidhet me një largim nga skuadra angleze, andaj në këtë verë mund të përshëndetet nga Liga Premier, për të kaluar në Superligën e Kinës.

Reklama
Formacioni i mundshëm i Newcastle, nëse blihet për 379 milionë euro nga sheiku arab Formacioni i mundshëm i Newcastle, nëse blihet për 379 milionë euro nga sheiku arab

Benitez ka shumë ankesa në drejtim të Newcatles për shkak të mungesës së transferimeve në afatet e fundit, andaj kjo gjë pritet të ndikojë në rrugë ndarjen e tyre.

Reklama

Por, është duke u raportuar nga SunSport se klubi anglez do të ndryshojë pronar, gjersa pritet që aksionet e klubit t’i marrë një sheik dhe në krye të skuadrës të vihet Jose Mourinho. /Telegrafi/