Klubi i madh anglez, Manchester United vazhdon të lidhet me një veprim për sulmuesin e njohur të Monacos, Wissam Ben Yedder.

30-vjeçari mund të lëvizë gjatë verës, pasi Monacos mund t’i duhet të shesë disa nga yje e skuadrës për shkak të humbjeve pas shpërthimit të Covid-19.

Klubet në të gjithë Evropën po luftojnë financiarisht, që do të thotë se shitja e disa lojtarëve  me çmim të arsyeshëm mund të jetë një domosdoshmëri.

Manchester United në kërkim të një sulmuesi, tre emra nga Ligue 1 në listën e tyre Manchester United në kërkim të një sulmuesi, tre emra nga Ligue 1 në listën e tyre

Sipas mediumit të njohur ESPN, Djajtë e Kuqë po ndjekin sulmuesin francez, Ben Yedder për një transferim gjatë afatit kalimtar të verës.

Ben Yedder është 30 vjeç dhe i kushtoi Monacos 30 milionë euro verën e kaluar.

Njëzet sulmuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës këtë sezon bazuar në statistika Njëzet sulmuesit më të mirë në pesë ligat kryesore të Evropës këtë sezon bazuar në statistika

Ai ka një kontratë të vlefshme me klubin nga Principata deri në vitin 2024 dhe transferimi i tij do t’i kushtonte Unitedit po ashtu rreth 30 milionë euro.

Veterani do t’i siguronte konkurrencë Anthony Martial dhe Marcus Rashford për një vend titullari në sulmin e klubit nga Old Trafford. /Telegrafi/