Roma është mposhtur me rezultat 2-0 nga Torino në kuadër të javës së 18-të në Serie A.

Dy golat e këtij takimi u shënuan nga Andrea Belotti në minutën e 45’+1 dhe në të 86-në nga pika e bardhë, për të fituar kështu pas 13 vitesh në Olimpico.

Torino ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.16, me Romën që u vlerësua 6.59.

Roma vs Torino (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë ballafaqim ishte sulmuesi italian shkaku i dy golave të shënuara dhe mori notën 9.1.

Në anën tjetër, Gianluca Mancini e Chris Smalling ishin ata që dështuan ta tregonin vetën, për t’u vlerësuar me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Torinos (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/