Belgjika ka arritur të shënojë fitore ndaj San Marion me rezultat 9-0, duke e siguruar kualifikimin për në EURO 2020.

Kjo ishte fitorja e shtatë e Belgjikës në shtatë ndeshje, duke tubuar 21 pikë.

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku shënoi dy gola në këtë takim.

Pastaj shënuan Nacer Chadli, Toby Alderëeireld, Youri Tielemans, Christian Benteke, Yari Verschaeren dhe një autogol i Cristian Brolli.

Krejt në fund shënoi Timothy Castagne për ta mbyllur ndeshjen.

Lukaku me golat e sotme e arriti shifrën e 51 shënimeve për kombëtaren. /Telegrafi/