Për dallim nga dita e katër, e pesta në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’ ka përfunduar pa ndonjë befasi.

Dita e filloi me fitoren 1-0 të Përfaqësueses së Suedisë ndaj Koresë së Jugut.

Pastaj ishte koha për spektaklin e Belgjikës ndaj Panamasë, ku belgët fituan me rezultat 3-0.

Romelu Lukaku ishte lojtari i ndeshjes Belgjik 3-0 Panama (FotoGetty Images)

Dhe në fund Anglia nuk lejoi që të befasohet nga Tunizia dhe fitoi me rezultat 1-2, ndërsa më poshtë keni formacionin më të mirë nga këto ndeshje:

Portier: Cho Hyun-woo (Kore e Jugut).

Mbrojtësit: Mikael Lustig (Suedi), Andreas Granqvist (Suedi), Young-Gwon Kim (Kore e Jugut), Jan Vertonghen (Belgjik).

Mesfushorët: Dries Mertens (Belgjik), Kevin De Bruyne (Belgjik), Ferjani Sassi (Tunizi), Eden Hazard (Belgjik).

Sulmuesit: Romelu Lukaku (Belgjik), Harry Kane (Angli). /Telegrafi/