LAJMI I FUNDIT:

Bekim Zogaj do jetë asistent i gjyqtarit për ndeshjen mes Salzburgut dhe Chelseat në Ligën e Kampionëve

Bekim Zogaj do jetë asistent i gjyqtarit për ndeshjen mes Salzburgut dhe Chelseat në Ligën e Kampionëve

UEFA ka konfirmuar emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë për ndeshjen e dytë që zhvillohet mes RB Salzburgut dhe Chelseat në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Përballja që zhvillohet në kuadër të Grupit E, do të luhet nesër (e martë) në stadiumin “Stadion Salzburg” nga ora 18:45.

Gjyqtari kryesor është zvicerani Sanro Scharer, ndërsa asistent të tij do të jenë shqiptari Bekim Zogaj që ka pasaportë zvicerane dhe Stephane de Almieda.

Gjyqtari i katërt do të jetë Alessandro Dudiz, gjersa në dhomën e VAR-it gjenden Fedayi San dhe Juan Martinez Munuera.

Chelsea është lider i Grupit E me shtatë pikë, Salburgu me gjashtë, Milani me katër, po aq sa ka edhe Dinamo Zagrebi në vendin e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Kalo në kategori