LAJMI I FUNDIT:

Behrami pjesë e formacionit të ditës së katër të Botërorit

Behrami pjesë e formacionit të ditës së katër të Botërorit
Foto: Getty Images

Ka përfunduar edhe dita e katër e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’.

Reklama

Së pari Serbia fitoi ndaj Kosta Rikës me rezultat 0-1 në Grupin E, ndërsa po në këtë grup Brazili barazoi me Zvicrën me rezultat 1-1.

Ndërsa befasia e ditë ishte fitorja e Meksikës ndaj Gjermanisë me rezultat 0-1.

Behrami dhe Neymari gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Pas paraqitjes së mirë meksikanëve, lojtarët e tyre dominuan edhe formacionin e ditës të përpiluar nga BR Football.

Behrami komandoi mesfushën në ndeshjen e tij historike, statistikat fantastike të shqiptarit ndaj Brazilit
Lexo po ashtu Behrami komandoi mesfushën në ndeshjen e tij historike, statistikat fantastike të shqiptarit ndaj Brazilit

Në njëmbëdhjetëshin më të mirë është edhe shqiptari që përfaqëson Zvicrën, Valon Behrami.

Më poshtë keni formacionin e plotë nga dita e katër:  

Portier: Guillermo Ochoa (Meksikë); Carlos Salcedo (Meksikë), Nikola Milenkovic (Serbi), Fabian Schar (Zvicër), Aleksandar Kolarov (Serbi); Valon Behrami (Zvicër), Hector Herrera (Meksikë), Steven Zuber (Zvicër), Sergej Milinkovic-Savic (Serbi), Hirving Lozano (Meksiko), Javier Hernandez (Meksikë). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori