LAJMI I FUNDIT:

Befason Valverde: Më parë do të shkoja në Australi, sesa në Ligën Premier

Befason Valverde: Më parë do të shkoja në Australi, sesa në Ligën Premier

Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde pranon se nuk është i tunduar nga një transferim në Angli.

Valverde u shkarkua nga Barcelona në fund të vitit të kaluar dhe u zëvendësua nga Quique Setien.


Megjithatë, ofertat në drejtim të spanjollit nuk mungojnë dhe Valverde është pyetur rreth një trajnimi të ndonjë klubi anglez.

Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re
Lexo po ashtu Valverde kthehet në skenë me pamje të re dhe flet për shumë gjëra: Largimi nga Barcelona, eliminimet në LK dhe puna e re

“Njerëzit më pyesin ndonjëherë: A do të shkosh në Ligën Premier? dhe unë them “Epo në të vërtetë do të doja të shkoja në Australi”, ka thënë fillimisht ai.

“Një karrierë në futboll nuk zgjat përgjithmonë dhe ndonjëherë mendoni se duhet të shfrytëzoni mundësinë për të jetuar në vende të çuditshme”.

“Është e mundur që unë do të shkoja diku jashtë vendit. E vërteta është se unë do të doja të bëja gjëra të çuditshme, kështu që nuk do t’i përjashtoja”, përfundoi Valverde. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori