David Beckham ka sqaruar arsyet pse Lionel Messi është lojtari që i pëlqen më shumë ta shikojë.

Kapiteni i Argjentinës e udhëhoqi ekipin e tij deri në suksesin e Kupës së Botës 2022 në vitin e shkuar.

E ardhmja e tij në Paris Saint-Germain është në ajër, pasi marrëveshja e tij aktuale vlen deri në fund të qershorit dhe PSG ende nuk ka njoftuar zgjatjen e kontratës së tij që do ta bënte atë të qëndrojë përtej verës së ardhshme.

“Duhet të jetë Messi. Unë e dua Leon për shumë arsye të ndryshme. E dua sepse është një baba i mrekullueshëm, e dua sepse është një personalitet i madh, një personazh”.

David Beckham ndoqi debutimin e djalit të tij në Angli – ai pagoi biletën dhe dhuroi para për punëtoret femra të klubit David Beckham ndoqi debutimin e djalit të tij në Angli – ai pagoi biletën dhe dhuroi para për punëtoret femra të klubit
Reklama

“Ai është një person i mrekullueshëm. Por unë mendoj se ajo që të gjithë e duan tek ai është mënyra se si ai e luan lojën”.

Reklama

“Ai e luan lojën me pasion. Ai e luan lojën pa pagesë ashtu siç luan. Mendoj njëjtë edhe pas kësaj Kupe të Botës”.

“Mendoj se mënyra se si luajti për ekipin e tij, për vendin e tij dhe për të fituar Kupën e Botës ishte një moment i jashtëzakonshëm për të. Dhe më pëlqen të shikoj lojtarë si ai”, ka thënë Beckham për ESPN Argentina.

Beckham është bashkëpronar i Inter Miami. Disa yje kanë vendosur të pensionohen në Shtetet e Bashkuara dhe mediat e kanë lidhur Messin me një lëvizje të mundshme në Inter Miami në të ardhmen./Telegrafi/