0Shares

Cristiano Ronaldo është pranë largimit nga Real Madridit.

Futbollisti më i mirë në botë për vitin 2016, ia ka kumtuar lajmin e largimit shokëve të skuadrës.

E ardhmja e tij po lidhet me dy gjigantët evropian si PSG dhe Manchester United.

Por së fundmi në garë për të është futur edhe kampioni gjerman, Bayern Munich.

Sipas medieve gjermane, Carlo Ancelotti u ka kërkuar drejtuesve të klubit të tentojnë nënshkrimin me portugezin.

Bavarezet mendohet se do të ofrojnë mbi 100 milionë euro tek Real Madridi për transferimin e Ronaldos në ‘Allianz Arena’.

Mbetet të shihet, nëse Ronaldo do të provojë edhe Bundesligën gjermane pas kampionatit anglez dhe atij spanjoll.

Por gjithsesi favoritë mbetet ish-skuadra e tij Manchester United. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)