Bayerni fiton me rezultat bindës ndaj Hoffenheimit

Bayern Munich ka fituar me rezultat bindës 6-0 ndaj Hoffenihemit në kuadër të javës së 24-të në Bundesligë.

Pas vetëm dy minutash lojë, Bavarezët kaluan në epërsi me anë të Serge Gnabryt që u asistua nga Thomas Muller.

Pesë minuta më vonë, Joshua Kimmich e dyfishoi epërsinë, derisa golin e tretë për Bayernit e realizoi Joshua Zirkzee (15’).

Në minutën e 33-të, Philippe Cootinho u fut në listën e realizatorëve, për të shkuar në pushimin e pjesës së parë me katër gola epërsi.

Në 45 minutëshin e dytë. Sulmuesi brazilian (47’), e shënoi golin e pestë për Bayernin dhe të dytin personal në ndeshje, e që u shërbye mjaftë mirë nga Muller.

Edhe Leon Goretzka arriti të futej në listën e realizatorëve me golin e shënuar në minutën e 62-të me një asistim të Corentin Tolissos.

Pas javës së 24-të, Bayerni vazhdon të jetë lider me 49 pikë, ndërsa në xhiron e 25-të do të kenë punë me Augsburgun. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit