Bayern Munich i ka kërkuar Napolit informacione për sulmuesin Victor Osimhen teksa e konsiderojnë si zëvendësues të mundshëm të Robert Leëandoëskit.

Sulmuesi 23-vjeçar nigerian pati një sezon të shkëlqyeshëm nën drejtimin e Luciano Spallettit, duke shënuar 14 gola në 27 paraqitje në Serie A.

Por, ai mund të shitet këtë verë, pasi Napoli kërkon të ulë faturën e pagave dhe të rigjallëron skuadrën e tyre, megjithëse ai nuk do ta bënte këtë për ndonjë çmim të lirë.

Osimhen kërkohet nga PSG, por në luftë janë edhe tri klube angleze Osimhen kërkohet nga PSG, por në luftë janë edhe tri klube angleze

Sipas Corriere dello Sport, Bayerni kontaktoi Napolin për të kërkuar informacion në lidhje me Osimhen dhe realizueshmërinë e një marrëveshjeje të mundshme.

Gjigantët gjermanë po kërkojnë të zëvendësojnë Leëandoëskin dhe po shqyrtojnë një sërë opsionesh kryesore.

Osimhen është një figurë shumë e kërkuar, megjithatë, gara për të është e madhe pasi lojtari pëlqehet shumë edhe nga Manchester United, Arsenal dhe Neëcastle United.

Napoli ka qenë i qartë në lidhje me çmimin e tyre prej 100 milionë euro, kështu që do të nevojitet një ofertë marramendëse për të siguruar nënshkrimin e nigerianit në muajt e ardhshëm. /Telegrafi/