LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munichu fiton thellë në udhëtim te Freiburgu

Bayern Munichu fiton thellë në udhëtim te Freiburgu

Bayern Munich ka fituar me rezultat 4-1 në udhëtim te Freiburgu në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Bundesliga.

Ekipi i Julen Nagelsmann ka vazhduar me sukses rrugën drejt titullin në Bundesliga, pasi ka marrë fitoren e radhës në ndeshjen ndaj Freiburgut.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe dominim nga Bayerni, por edhe përkundër rasteve rrjetet mbeten të paprekura.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e mirë dhe më e hapur nga të dyja skuadrat, por Bayerni ishte më konkret duke shënuar katër herë, për dallim nga vendasit që shënuan vetëm një.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 58-të me anë të Leon Goreztka, i cili shënoi për 0-1, ndërsa vendasit barazuar pesë minuta më vonë me Nils Petersen.

Reklama

Bavarezët arritën të kthehen në lojë duke shënuar me anë të Serge Gnabryt (73’) për 1-2, Kingsley Coman (82’), ndërsa Marcel Sabitzer (90+) vulosi rezultatin përfundimtar 1-4.

Pas kësaj fitore, Bayerni e sheh veten në pozitën e parë me 66 pikë, ndërsa Freiburgu renditet në vendin e pestë me 45 pikë. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori