LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich do t’i nënshtrohet një revolucioni serioz: Pesë yje do të largohen nga “Allianz Arena”

Bayern Munich do t’i nënshtrohet një revolucioni serioz: Pesë yje do të largohen nga “Allianz Arena”

Drejtuesit e Bayern Munichut po kërkojnë të rishikojnë skuadrën gjatë sezonit, me pesë lojtarë të skuadrës që do të dalin në shitje pasi ata kërkojnë më shumë lidership brenda ekipit.

Pavarësisht arritjes së raundeve eliminatore të Ligës së Kampionëve si të pamposhtur në fazën e grupeve, hierarkia e Bavarzëve është e pakënaqur me paraqitjet në fushë pasi kampioni në fuqi është në vendin e dytë në Bundesligë pas humbjes 5-1 ndaj Eintracht Frankfurt.

Dhe me Manuel Neuer e Thomas Muller që të dy i vjen fundi i kohës së tyre në Bayern, drejtuesit janë të shqetësuar se nuk ka mjaft drejtues për t’u promovuar, duke bërë që pesë lojtarë të rëndësishëm të përballen me largim.


UEFA me goditje të ashpër për Bayern Munichun
Lexo po ashtu UEFA me goditje të ashpër për Bayern Munichun

Sipas gazetarëve të Bild, Christian Falk dhe Tobi Altschaffl – Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Matthijs De Ligt, Alphonso Davies dhe Serge Gnabry janë të gjithë në rrezik për t’u shitur.

Kimmich ka luftuar për të bërë përshtypje nën drejtimin e Thomas Tuchel, me trajnerin gjerman që thuhet se nuk është i bindur me paraqitjet e mesfushorit në fushë. Ndërsa ai ka vazhduar të fillojë shumicën e ndeshjeve, Kimmich mund të tërheqë shumë interes nga vende të tjera në Evropë, pasi Bayern kërkon të ripërtërijë mesfushën e tyre.

Gjigantët gjermanë u përpoqën këtë në verë me Joao Palhinha të Fulham, por dështuan në ditën e fundit për të arritur marrëveshjen. Goretzka përballet me një telash të ngjashëm.

Bayern Munichu gjen trashëgimtarin e Manuel Neuer
Lexo po ashtu Bayern Munichu gjen trashëgimtarin e Manuel Neuer

De Ligt, ndërkohë, nuk është në gjendje të përmbushë pritshmëritë e Tuchel për një qendërmbrojtës që luan top, me Dayot Upamecano dhe Kim Min-jae të dy të preferuar përpara tij. Ronald Araujo gjithashtu është lidhur me një lëvizje te Bayern, duke e lënë pozicionin e De Ligt në klub në një gjendje të pasigurt.

Me Bryan Zaragoza që do t’i bashkohet klubit nga Granada në verën e vitit 2024, koha e Gnabry në Bayern gjithashtu duket se ka përfunduar. Sulmuesi do të kishte një tarifë të madhe transferimi dhe do të ofronte hapësirë ​​në skuadër për të lulëzuar yjet e ardhshëm si Zaragoza.

Së fundi, Alphonso Davies është lidhur rregullisht me një largim nga Bundesliga, me skuadra si Real Madrid dhe Manchester City që të dy raportohet të jenë të interesuara për të. Kontrata e kanadezit është gjithashtu për rinovim, dhe paraqitjet e tij të dobëta nuk e kanë bindur hierarkinë e Bayern Munichut për të përmbushur kërkesat e tij për paga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori