Bayern Munich ndalet në shtëpi nga Bayer Leverkusen

Bayern Munich nuk ka mundu të marr më shumë se një barazim 1-1 ndaj Bayer Leverkusen në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.

Lideri i Bundesligës e nisi më mirë ndeshje, duke shënuar që në rastin e parë.

Niklas Sule shënoi në minutën e 18-të për 1-0, duke i dhënë epërsinë bavarezëve.

Por në minutën e 36-të shifrat u barazuan me Thomas Muller që shënoi në portën e tij për 1-1.

Leverkusen ka mundur ta mbyll pjesën e parë në epërsi, por Amine Adli dhe Charles Aranguiz nuk shënuan edhe pse kishin raste të mira.

Pjesa e dytë nuk solli pothuajse asgjë edhe pse trajnerët me freskimet e tyre u munduan të gjenin fitoren.

Por rezultati i pjesës së parë mbeti i pandryshuar dhe skuadrat u deshën të kënaqen me nga një pikë.

Bayern Munich mbetet lider me 59 pikë, ndërsa Leverkusen zë pozitën e tretë me 45 pikë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes