Barcelona për fitoren e gjashtë radhazi në La Liga në ndeshje ndaj Gironas, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Girona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e javës së gjashtë të kampionatit spanjoll, La Liga.

Gjiganti katalunas është mysafirë i skuadrës së inkuadruar këtë sezon në La Liga, Gironas, në takimin e vlefshëm për javën e gjashtë.

Djelmoshat e trajnerit Ernesto Valverde janë të motivuar maksimalisht dhe duan të shënojnë edhe fitoren e gjashtë nga po kaq ndeshje, ndërsa vendasit do ishin të kënaqur edhe me një barazim.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin Municipal de Montilivi dhe fillon nga ora 20:45. /Telegrafi/

Girona:

Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Mascherano, Umtiti, Alba; Iniesta, Rakitic, Paulinho; Vidal, Messi, Suarez.

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes